slaskie

Kiedy: 22 września 2018 r.

O której: 12:00

Gdzie: Fabryka Pełna Życia

Te trzy elementy corocznego wydarzenia dąbrowskie organizacje pozarządowe znają i pamiętają doskonale. To wtedy odbył się 12. Festiwal Ludzi Aktywnych - święto organizacji pozarządowych. Pamiętamy i my, Centrum Mediacji i Komunikacji Dialog.

Oficjalne otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazę spowodowało, że Fabryka nabrała Pełnego Życia. Stowarzyszenia i społecznicy działający w Dąbrowie Górniczej oferowali moc zabaw i atrakcji dla mieszkańców miasta. Odbyły się również dwie debaty - inaugurująca dotycząca społecznych korzeni Dąbrowy Górniczej oraz druga będąca rozmową mieszkańców z Zastępcami Prezydenta Miasta. Ponad 70 organizacji pozarządowych i innych grup społecznych zaprezentowali swoją działalność w dziedzinie sportu, kultury i sztuki, ekologii, zdrowia. Każdy mógł znaleźć odpowiednią formę odpoczynku czy zabawy dla siebie. Sprzyjająca pogoda, atmosfera pełna energii, pasji i uśmiechu sprawiły, że Fabrykę odwiedziły tłumy.

 

Oczywiście, na Festiwalu Ludzi Aktywnych nie mogło zabraknąć naszego Stowarzyszenia. Przygotowania do udziału w tym ważnym wydarzeniu trwały od tygodni, praktycznie do ostatniej minuty. Praca grupowa, podział obowiązków, organizacja pracy po raz kolejny pokazały jak ważni są Członkowie Stowarzyszenia. Zaangażowanie, poświęcony czas i pracę można było zobaczyć już na gotowym stoisku. Przygotowane przez nas zagadki nieraz sprawiały zagwozdkę nawet i dorosłym. Na nagrodę trzeba było zapracować. Jednak nikt nie odchodził bez pocieszenia. Samemu wylosowany cukierek z maszyny losującej sprawiał najwięcej frajdy i dawał prawdziwą satysfakcję. Bańki mydlane to sprawdzony przepis na szeroki uśmiech u małych i dużych. Podążając za instagramową modą przygotowana fotobudka oraz przeróżne maski, peruki i ozdoby umożliwiały zrobienie sobie pamiątkowego i z pewnością wyjątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za liczne odwiedziny naszego stoiska i skorzystania z naszych atrakcji. Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Zbigniewowi Podrazie oraz Dąbrowskiemu Forum Organizacji Pozarządowych za możliwość udziału w tej wyjątkowej inicjatywie.

Do zobaczenia za rok!!!

Zapraszam do Fotogalerii

FLA 2FLA 3FLA 6FLA 4FLA 5FLA 8